Wowa Wołodia Władimir. Tajemnice Rosji Putina to nowa książka doświadczonej reportażystki Krystyny Kurczab-Riedlich. Polska autorka stara się w niej przybliżyć sylwetkę przywódcy Rosji. Swoją opowieść zaczyna od czasów dzieciństwa Władimira, przechodząc przez jego okres dojrzewania i następnie pierwsze próby walki o wyższe stanowiska. Jak to się stało, że drobny i nielubiany chłopak z problemami stał się jednym z największych przywódców współczesnej Rosji? Co sprawiło, że Putin jest tak bezwzględnym człowiekiem? A może był nim zawsze?

Kolejne tajemnice

Krystyna Kurczab-Riedlich włożyła mnóstwo pracy do swojego reportażu. Co więcej, przedstawia w nim informacje, które oficjalnie nigdy nie ujrzały światła dziennego. Dojście do nich ułatwiły na pewno rosyjskie znajomości. Te udało jej się zdobyć podczas wieloletniej pracy jako korespondentka w Moskwie. Warto przy tym zaznaczyć, że Tajemnice Rosji Putina to książka długa, treściwa i bardzo wymagająca. Autorka podaje w niej mnóstwo faktów na temat życia rosyjskiego przywódcy oraz popiera je licznymi zdjęciami przedstawiającymi isotne spotkania w karierze Putina.

Fakty nieznane

To jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy reportaż autorstwa Krystyny Kurczab-Riedlich. Docenią go nie tylko miłośnicy tego gatunku literackiego, ale i wszyscy ci, którzy poszukują ambitnej, wymagającej, a przy tym angażującej lektury. Autorka przedstawia nam mnóstwo danych, jednak robi to w takim stylu, że nawet przez moment nie czujemy się nimi przytłoczeni. 

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina autorstwa Krystyny Kurczab-Riedlich to:

– pieczołowicie opracowany reportaż z kryminalnym zacięciem,

– mnóstwo faktów i ciekawostek z życia obecnego przywódcy Rosji,

– porywająca, choć i wymagająca lektura,

– na uwagę zasługują liczne zdjęcia określające punkty zwrotne w karierze,

– ambitny reportaż, z którego dowiemy się wiele nowych informacji,

– książka nie tylko dla fanów reportaży,

– dynamiczny i angażujący sposób narracji.